popup.jpg (274 KB)

Beştaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

28 Kasım 2022
Beştaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Üzerinde beş adet değerli taşın farklı montürlerde ve farklı biçimde sıralandığı beştaş yüzük, tüm yaş grubu kadınlarının severek kullandığı mücevherlerdendir. Hemen her mevsim, spor ya da şık tüm kıyafetlerle kullanılabilen beştaş yüzük modelleri, parıltısı ve ilgi çekici tasarımları ile kadınların gözdeleri olmayı başarmıştır. Bu özel parça hem gündelik kullanımda hem de en özel günlerde tercih edilen ender tasarımlardan biridir. Gündelik kullanımda tek başına tercih edilebileceği gibi alyans yanında da kullanılabilmektedir. Alyans yanına beştaş yüzük kullanılırken, alyans özelliklerine bağlı olarak genellikle önce beştaş yüzük arkasından alyans takılarak parıltının parmağın bağlantı noktasına yakın kalması sağlanır. Beştaş pırlanta yüzük ile kombinlenecek alyans modelinin, benzer tasarımlara sahip olması, şıklığın daha da artmasını sağlayabilir.

Beştaş Yüzük Orta Parmakta Kullanılır mı?

Beştaş pırlanta yüzük, tek başına kullanıldığında hem orta parmak hem de yüzük parmağında rahatlıkla kullanılabilir. Orta parmakta beştaş yüzük kullanımı, kişisel zevk ve tercihlere bağlıdır. Bu parmakta kullanılmak istenen bir yüzüğün, uygun ölçülere sahip olması gerekir. Yüzük parmağı ölçüsüne uygun olarak boyutlandırılan bir beştaş pırlanta yüzük, orta parmak için uygun olmayacaktır. Orta parmak ölçüsünde hazırlanan bir beştaş yüzük, yüzük parmağında kullanılmak istendiğinde genişlik nedeni ile dönebilir. Bu nedenle, hangi parmakta kullanılacağına karar verildikten sonra uygun ölçülerde yüzük sahibi olmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Beştaş Yüzük Alyans Yanında Kullanılır mı?

Beştaş pırlanta yüzük, tek başına kullanımda da son derece şık bir görüntü sunar. Ancak özellikle evlilik ya da nişan yüzüğü kullanan kişiler için her seferinde yüzük değiştirmek uygun olmadığından, alyans arkası beştaş pırlanta yüzük kullanımı da son derece yaygındır. Alyansın taşlı ya da işlemeli olması durumunda, görüntü kalabalığı yaratmamak adına, beştaş yüzük diğer el yüzük parmağında kullanılabilir. Ancak sade, taşsız ve işlemesiz alyans modelleri ile aynı parmakta beştaş yüzük kullanmak son derece başarılı sonuçlar doğurabilir. Alyans yanı kullanılacak beştaş yüzük seçiminde, altın renklerinin aynı olmasına özen gösterilmelidir. Sarı altından üretilen bir alyans yanına yine sarı altın kullanılan bir beştaş yüzük modeli tercih edilebilir. Eğer alyans üzerinde hem sarı hem de beyaz altın kullanılmışsa, beştaş pırlanta yüzük seçimi sarı ya da beyaz altın arasından kişisel beğeniler doğrultusunda yapılabilir. Üç renkli alyans tasarımları yanında, rose, beyaz ya da sarı altın beştaş yüzük seçenekleri arasından seçim yapabilmek mümkün olacaktır.

Beştaş Yüzük Hangi Elde Kullanılır?

Beştaş pırlanta yüzük, kişisel alışkanlıklara, zevk ve beğenilere bağlı olarak hem sağ hem de sol elde rahatlıkla kullanılabilir. Sol elde beştaş yüzük kullanmak ya da sağ elde beştaş yüzük kullanmak, herhangi özel bir anlam ifade etmez. Sağ ya da sol elde, alyans ile bir arada kullanılabileceği gibi tek başına ya da farklı yüzük modelleri ile bir arada rahatlıkla kullanılabilir. Hem sağ hem de sol elde beştaş yüzük kullanmak yerine, farklı modeller kullanılarak asimetrik bir şıklık yakalamak mümkün olacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.