popup.jpg (274 KB)
Hakkımızda

EDİZ DERELİ’ NİN RÜZGAR SÖRFÜNDEN MÜCEVHERCİLİĞE UZANAN YOLCULUĞU

 

Markamızın doğuşu 1989 yılında Ediz Dereli’nin ülkemizin güney sahillerinde sörf eğitmenliği yaptığı sıralarda yerel kuyumcuları ihracata yönlendirerek mücevher sektörüne ilgi duymasına dayanmaktadır.

 

Yabancı turistlere yapılan satışlardan gelen olumlu tepkiler neticesinde oluşan network ve yaptığı başarılı ihracatlardan edindiği deneyimlerini kurumsal olarak ilerletmek için Ediz Dereli ilk adımını atarak 1998 yılında kuyumculuk sektörünün en önemli merkezlerinden olan İstanbul Şerefhan’ da ofisini açtı. Bu süreçte yurt dışına yaptığı iş seyahatleriyle Amerika ve Avrupa’da itibar sahibi mücevher tasarımcıları ile tanışarak bu kişilerin ürünlerini Türkiye’de üretmeye başladı. Bu ürünler siyasetten, sanata bilinen birçok ünlünün tercih ettiği ürünler oldu. 

 

2000 yılında değerli renkli taşlardaki uzmanlığını taş toptancılığı ile pekiştirmek isteyen Ediz Dereli, ilk olarak Brezilya’daki zümrüt madeni ile kurduğu operasyonel ortaklıkla zümrüt, kısa bir süre sonra da Tayland ve Hindistan’da açtığı ofislerle de safir, yakut ve tanzaniti müşterilerine sunmaya başladı.

 

2015 yılında müşterilerine sağladığı güvenilir ürünler ve hizmet kalitesi ile marka itibarını hızla arttıran Ediz Dereli Mücevher, müşterilerinin samimi ısrarları sebebiyle pırlanta tedariğine de başlayarak pırlantada da farkını ortaya koydu. Değerli renkli taşların yanında zengin pırlanta çeşitlerini de bünyesinde bulundurur hale gelen Ediz Dereli Mücevher, müşterileri için geniş bir ürün çeşidine sahip oldu.

 

İlk günden itibaren kaliteli hizmet vermeyi  kendine misyon edinmesi nedeniyle,  değerli renkli taşların uluslararası geçerliliğe sahip kalite belgesini düzenleyen HRD’ nin Türkiye’de de faaliyetlerine başlamasına öncülük etti. Bu gayretinden dolayı HRD Genel Merkezi tarafından ödüllendirildi.

 

İhracatın ekonomideki öneminin her zaman farkında olan Ediz Dereli Mücevher, Amerika, İngiltere, Almanya, Avusturya, Hollanda, Hong Kong, Rusya, Kazakistan gibi ülkelere yaptığı ihracatlarla ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

 

Ediz Dereli Mücevher, 2020 yılından itibaren pırlanta ve değerli renkli taş tedarikçiliği yanı sıra son tüketici için stil ve tarz sahibi geniş model seçenekleriyle her türden zevke hitap eden ürünlerini müşterilerine sunmaya başlamıştır.

 

Ediz Dereli Mücevher, pırlanta ve mücevherat alanında, uzman kadrosu ile tasarım, planlama, üretim ve pazarlama faaliyetlerini bünyesinde barındırmaktadır. Faaliyete başladığı günden bu yana imalat, ihracat, toptan satış ve perakende alanlarında, mücevher sektörünün nabzını tutarak sektörün gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

 

Ediz Dereli Mücevher, müşteri memnuniyetini benimseyerek, dinamik çalışan kadrosu ile Türkiye'de sektörel bazlı faaliyet gösteren birçok mağazanın arka planında üretimini gerçekleştirmektedir. Sektörde en çok tercih edilen kurumlar arasında gururla yer alırken, ülkemizi ulusal ve uluslararası çeşitli fuarlarda başarılı bir şekilde temsil etmeye devam etmektedir.

 

Kuruluşumuzdan itibaren sahip olduğumuz deneyimi ve birikimi iş ortaklarımızla paylaşarak Türkiye’nin birçok noktasında Ediz Dereli Mücevher kalitesini ve farkını son tüketicilere sunuyoruz. Markamızın kuruluş misyonu gereği tek taraflı bir başarının asla mümkün olmadığını düşünüyor,  hep birlikte başarılı olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. İş ortaklığı taleplerini profesyonel bir şekilde değerlendirerek markamızın değerlerini yansıtacak iş birliktelikleri ile satış noktası ağımızı her geçen gün büyütüyoruz.

 

İsmiyle kaliteyi, güveni ve özgünlüğü bir araya getirerek markalaşan Ediz Dereli Mücevher alanında uzman kişilerden oluşan kadrosu ve geniş ürün gamıyla müşterilerine hizmet veren uluslararası bir marka olarak başarılarını arttırarak  devam etmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.