popup.jpg (274 KB)
Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ürünlerinizde kullandığınız değerli taşların gerçek olduğunu nasıl anlarız?

Ediz Dereli Mücevher olarak kalite ve güven ürünlerimiz için ilk sırada yer almaktadır. Ürünlerimizde kullandığımız pırlanta ve değerli renkli taşlar üretime girmeden önce bağımsız kurumlar tarafından denetlenerek orjinallikleri kontrol edilmektedir. Sipariş verdiğiniz ürünler Ediz Dereli Mücevher tarafından verilen isminizi özel özel mücevher sertifikayla beraber gönderilmektedir. Ayrıca istendiği takdirde HRD ve GIA sertifikaları da belirli ücret karşılığında gönderilebilmektedir. Satın aldığınız ürünler başka kurum ve kişilerce işlem görmediği takdirde ömür bakım ve servis kapsamındadır.

Ürünlerinizin uluslararası sertifikası mevcut mudur? (HRD & GIA)

Talep doğrultusunda tüm ürünlerimiz için uluslararası sertifikalandırma işlemimiz mevcuttur. Sertifika talep edilmesi durumunda (HRD & GIA) sertifika fiyat tablolarına bakılarak ek ücret oluşmaktadır.

Ürünlerinizde altın mı, kullanıyorsunuz?

Ürünlerimizin tamamı standart olarak 14 – 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Ancak özel tasarım taleplerinde istenen ayar kullanılabilmektedir. Önceden belirtildiği takdirde istenen altın renginde de üretilmektedir (rose, beyaz, sarı altın)

Zümrüt taşınız doğal mıdır?

Ürünlerimizde kullanılan zümrüt taşı %100 doğaldır. Talebiniz doğrultusunda, özel olarak sertifika çıkarılabilir. (ek ücrete tabidir.)

Safir taşınız doğal mıdır?

Üründe kullanılan Safir'in madeni %100 doğal safirdir bununla beraber kimyasal bir işlemle üzerine mavi rengi katılmıştır. Talebiniz doğrultusunda, özel olarak sertifika çıkarılabilir. (ek ücrete tabidir.)

Yakut taşınız doğal mıdır?

Yakut taşımız doğaldır, bununla beraber doğal yakutların hemen hemen tamamında da kimyasal (glass filler) işlem mevcuttur. Talebiniz doğrultusunda, özel olarak sertifika çıkarılabilir. (ek ücrete tabidir.)

Sipariş verdiğim ürün fotoğrafta göründüğü gibi mi?

Web sitemizde bulunan ürünlerimizin çekimi birebir aynı ürün üzerinden yapılmıştır. Siparişiniz fotoğraftaki ile aynı görünüm ve özelliklerde gönderilmektedir.

Yüzük ölçümü bilmiyorum nasıl öğrenirim?

Yüzük ölçünüzü öğrenmenin en sağlıklı yöntemi, bir kuyumcuya başvurarak parmağınızı ölçtürmeniz veya mevcut bir yüzüğünüz üzerinden ölçü almanız olacaktır.

Yüzük içerisine isim yazıyor musunuz? Sipariş vermiş olduğunuz yüzük içerisine; yazı, tarih, sembol vb. tüm içerikleri ücretsiz bir şekilde yazabilmekteyiz.

Siparişim kaç gün içerisinde teslim edilir?

Gün içinde saat 14:00’e kadar verilen siparişler stok kontrolü yapılarak aynı gün kargoya verilmektedir. Stoklarımızda tükenen ürünlerimiz yaklaşık olarak 2-3 iş günü içerisinde atölyelerimiz tarafından üretilmektedir. Özel tasarım taleplerinde teslimat süresi değişkenlik gösterilmektedir..

Sipariş verdiğim yüzük, parmağıma küçük veya büyük olması durumunda nasıl bir yol izliyorsunuz?

Sipariş verdiğiniz yüzüğün ölçüsü, parmak ölçünüze göre ücretsiz bir şekilde ayarlanmaktadır. Satın aldığınız yüzüğün kolları taşlı ise standart ölçü üzerinden +/- 2 ölçüm yapılabilir. +/-2 ‘den daha yüksek işlemlerde yeni üretim gerekmektedir. Tamtur yüzükler sipariş veren kişinin yüzük ölçüsüne göre özel olarak üretilmektedir. Bu sebeple tamtur yüzüklerde yapacağınız alışverişlerinizde satış temsilcinize danışmalı ve yüzük ölçünüzün net bilgisini paylaşmalısınız. Tamtur yüzüklerde yapılmak istenen değişimlerde faturanızda bildirilen işçilik tutarı kesilerek değişim gerçekleştirilebilmektedir.

Özel tasarım üretim yapıyor musunuz?

Talep edilen model ve özelliklere göre atölyelerimiz tarafından özel tasarım yapılabilmektedir.

Siparişimi nasıl oluşturabilirim?

Edizdereli.com web sitemizden veya whatsapp sipariş destek numaramız 0532 653 34 56 hattımızdan siparişlerinizi güvenli bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Ödeme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Web sitemizden yapacağınız alışverişlerde tüm banka kartları ve Havale/EFT yöntemini kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

Sipariş verdiğim ürünüm nasıl gelecek ?

Edizdereli.com üzerinden gerçekleştirdiğiniz tüm alışverişlerinizde ürünleriniz Ediz Dereli Mücevher kutusu içerisinde mücevher sertifikası ve size özel hediyelerle birlikte sigortalı bir şekilde gönderilmektedir..

Ürünlerimiz hangi kargo firması ile gönderim sağlanıyor, ürünlerimizin taşıma esnasında zarar görmesi ve kaybolması durumunda nasıl bir prosedür izliyorsunuz? Siparişleriniz ücretsiz ve sigortalı bir şekilde Yurtiçi kargo aracılığı ile gönderilmektedir. Kargonuz tarafınıza ulaşana kadar “Ediz Dereli” güvencesi altındadır.

Aldığım ürün kusurlu çıktı ne yapmalıyım?

Genel merkezimize ürününüzü sertifikası ile birlikte gönderdiğiniz takdirde ürününüz incelenerek size bilgi verilecektir.

İade ve değişim prosedürü nasıl ilerlemektedir?

İade: Siparişiniz elinize ulaştığı tarihten itibaren, yasal olarak 14 gün içerisinde koşulsuz olarak iade hakkına sahipsiniz. İade işlemi için ürününü herhangi bir değişime maruz kalmamış olması, faturası ve sertifikaları ile beraber iade edilmesi gerekmektedir. 14 günlük yasal süre dolduktan sonra iade edilmek istenen ürünler, uzman eksperlerimiz tarafından kontrol edilerek, herhangi bir sorun görülmemesi durumunda, faturanızda belirtilen işçilik tutarı kesintisi yapılarak ödemeniz tarafınıza banka prosedürleri dahilinde 1 – 7 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Adresinizi öğrenebilir miyim?

Mollafenari, ŞENER CENTER, Şeref Efendi Sk NO : 28, Kat:5 34120 Fatih/İstanbul Şener Center 5.Kat

Ürünümün tamirini Ediz Dereli yerine başka bir firma veya kuyumcumun çalıştığı bir atölye tarafından yapıldı, ne yapmalıyım? Garantisi devam ediyor mu?

Ürünlerimiz Ediz Dereli dışında bir yerde bakım ve tamir yapıldığı takdirde garanti kapsamından çıkmaktadır. Ürününüzü size en yakın mağazamıza sertifikası ile birlikte veya genel merkezimize gönderdiğiniz takdirde ürününüzün tamiri ve bakımı yapılacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.