popup.jpg (274 KB)

Ediz Dereli Kimdir? Rüzgar Sörfünden Mücevherciliğe Uzanan Hikayesi

20 Aralık 2021
Ediz Dereli Kimdir? Rüzgar Sörfünden Mücevherciliğe Uzanan Hikayesi

Ediz Dereli Kimdir?

Ediz Dereli çok genç yaşlarında denize olan tutkusu nedeniyle rüzgar sörfüne başladı. Sörfteki başarısını güney sahillerinde profesyonel eğitmenlikle taçlandırarak girişimcilik hayatına adım atmış oldu.

Profesyonel sörf eğitmenliği yaptığı sıralarda yabancı dillere hakimiyeti ve kuvvetli iletişim yönü sayesinde yabancı turistlerle kısa zamanda çok güzel dostluklar kurdu. Yabancı turistlerden gelen istek ve taleplere yardımcı olurken mücevher sektörüne karşı ilgisi oluştu. Dostlarına yardımcı olmak için atıldığı mücevher sektöründe yerel firmalara aşıladığı ihracat vizyonu mücevher sektöründeki birçok firmanın ilgisini çekerek bu alandaki başarısı sayesinde kısa zamanda 10 mağazalık bir mücevher firmasının ortağı haline geldi.

Her zaman sınırlarını zorlamaktan geri durmayan Ediz Dereli, arkasına aldığı güney rüzgarı ile rotasını İstanbul’a çevirerek 1998 yılında kuyumculuk sektörünün en önemli merkezlerinden biri olan İstanbul Şerefhan’ da kendi şirketini kurdu.

İstanbul’dan Dünyaya

2000 yılında Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarına sıklıkla yaptığı iş seyahatleriyle değerli renkli taşların tedarikçiliği ve mücevher ürünlerinin satışı için önemli iş birliklerine imza attı. Uzun yıllar başta Türkiye’de olmak üzere uluslararası ölçekte de hizmet veren birçok ünlü markanın değerli renkli taş tedarikçisi haline geldi.

Değerli renkli taş alanında elde ettiği başarılarını ve edindiği deneyimlerini 2015 yılında bir araya getirerek pırlanta tedarikçiliğini de başladı.

Türkiye mücevherat sektöründe ihracat amaçlı katma değeri oluşturan ürünler üreterek iç piyasadaki başarısını ülke sınırlarının dışına taşımak için başta Amerika, İngiltere, Almanya, Avusturya, Hollanda, Hong Kong, Rusya, Kazakistan gibi ülkelere pırlanta ve değerli renkli taş ihracatına devam ederek, ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

1989 yılında rüzgar sörfünün vesilesi ile tanıştığı mücevher sektörüne Ediz Dereli Mücevher markası olarak uluslararası birçok markaya verdiği pırlanta ve değerli renkli taş toptancılığı hizmeti yanı sıra son tüketiciye hitap eden pırlanta yüzük, kolye, bileklik, küpe gibi ürünleri ile mücevher severlerin kalbinde taht kurarak büyümeye devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.