popup.jpg (274 KB)

Gelinlikle Hangi Takı Seti Kombinlenir?

28 Mart 2022
Gelinlikle Hangi Takı Seti Kombinlenir?

Bir gelin için, gelinlik seçimi kadar, gelinlik çiçeği, ayakkabı ve bu büyülü gelinliği tamamlayacak takı seti seçimi de son derece önemlidir. Hemen tüm fotoğraflarda gözler önünde olacak ve gelinliği adeta bir bütünün parçalarıymış gibi tamamlayacak doğru takı seti için mutlaka dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Takı seti seçiminden önce gelinlik modelinin belirlenmesi ve provaların tamamlanıp gelinliğin son duruşunun ortaya çıkması beklenmelidir. Gelinliğin kesimi, modeli, dekoltesi ve ışıltısı ile uyumlu doğru takı seti tercih edildiğinde, tepeden tırnağa mükemmel bir görüntü yakalamak mümkün olacaktır.

Sade bir nikah, kır düğünü, salon organizasyonu ya da balo için seçilecek takı seti alternatifleri farklı olacaktır. Genel olarak sadece nikah merasimi planlanan düğü etkinliklerinde, salonun sadeliğini sürdürecek şık ancak gösterişsiz modeller tercih edilirken, otel balo salonlarında yapılan düğün davetlerinde, salonun tüm ihtişamına ortak olacak daha iddialı takı seti modelleri tercih edilebilir. Kır düğünleri gibi doğal ışığın ön planda olduğu organizasyonlarda, gün ve ay ışığını yansıtacak özel kesim taşlara sahip takı setleri tercih ederek gelinliği tamamlamak mümkündür. Düğün salonlarında gerçekleşen düğün törenleri için, davetlilerin dikkatlerini çekecek kadar etkileyici, ancak yine de abartıya kaçmayacak kadar doğal ve sade takı seti modelleri arasından seçim yapmak doğru olacaktır.

Straplez Gelinlik ile Hangi Takı Seti Kombinlenir?

Seçeceğiniz gelinlik modelinde askı kullanılmadığında, boyun ile göğüs dekoltesi arasında oluşan boşluğu gösterişli bir takı seti ile doldurmak isteyebilirsiniz. Göğüs dekoltesi daha yukarıda kalan modellerde, boyuna oturan bir kolyenin yer aldığı takı seti modelleri arasından tercih yapmanız da şık bir çözüm olabilir. Ancak seçeceğiniz model her ne olursa olsun, straplez gelinlikle takı seti kullanılacaksa, her bir parçanın uygun kalınlıkta ve uzunlukta olduğundan emin olmalısınız.

Gelinlikle Kullanılacak Takı Seti Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelinlik ile birlikte kullanacağınız takı seti için karar verirken, bu takının tüm bakışların üzerinizde olacağı en özel gününüzde sizinle olacağını ve tüm düğün fotoğraflarınızda güzelliğinize eşlik edeceğini unutmamalısınız. Gelinlik ile kullanacağınız takı seti modeline karar verirken;

  • Düğün etkinliğinizi gerçekleştireceğiniz ortamın yapısı ve özelliklerine,
  • Gelinlik modelinizin renk, kesim ve dekolte yapısına,
  • Düğün konseptinize,
  • Düğünün yapılacağı mevsim özelliklerine,
  • Organizasyon esnasında kullanılacak süsleme ve aksesuarların renklerine
  • Gelin ayakkabınızın tarz ve yapısına uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Gelinlik ile kullanacağınız takıları set halinde alabileceğiniz gibi, tarzınıza uygun ve birbirleri ile uyumlu parçaları kullanarak size özel takı seti modelini yaratabileceğinizi de unutmamalısınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.