popup.jpg (274 KB)

Gerçek Pırlanta Nasıl Anlaşılır?

14 Aralık 2021
Gerçek Pırlanta Nasıl Anlaşılır?

Pırlantalar günümüzde en değerli taşlardan birisidir. Günümüzde insanlar pırlantalardan birçok takı malzemesi yapıyorlar. Özellikle en şık pırlanta takıları kadınların estetik zevkine hitap ediyor. Böylelikle kadınların güzelliklerinin ön plana çıkmasına vesile oluyor.
Pırlantalar parlak taşlardır. Parlaklık bir pırlantanın orijinalliğini en iyi sergileyen etmenlerin başında geliyor. Pırlanta yüzük alımında kişilerin mutlaka dikkat etmesi gereken hususlar bulunur.
Gerçek bir pırlanta almak istiyorsanız, mutlaka kapsamlı bir araştırmanın içerisinde yer almanız gerekiyor. Günümüzde maalesef birçok sahte pırlanta ürünü mevcut durumdadır. Sahte pırlanta ürünlerine denk gelmemek için mutlaka marka kalitesi yüksek takı mağazalarından pırlanta takı almanız oldukça önem taşır. Pırlantanızın gerçekliğini ölçmek için uygulayabileceğiniz birkaç test yöntemi günümüzde mevcuttur.

Pırlanta Parlaklık Yöntemi!

Pırlantalar yıldız misali parlak taşlar olarak karşımıza çıkar. Pırlantanın kesimi, tasarımı, kesim yüzdesi gibi etmenler pırlantanın parlaklığını ön plana çıkarmak için yapılmıştır. Dolayısıyla pırlantaların orijinalliğini anlamanın ilk yolu parlaklık testi yapmaktan geçer. Gerçek pırlanta ışık altında ciddi oranda parlak, parlaklığını etrafa yayar. Orijinal olmayan çakma pırlantaların ise parlaklığı çok düşüktür. Dolayısıyla ışık altında pırlantanızın orijinalliğini anlayabilirsiniz.

Pırlanta Su Yöntemi Nedir?

Su yöntemiyle pırlantanızın gerçekliğini anlamak oldukça kolaydır. Pırlantalar ağır taşlar olarak dikkatleri üzerine çeker. Bu sebepten ötürü suya konulduğu zaman suyun hacmine bağlı olarak dibe doğru batar. Orijinal pırlantalar suda batan pırlantalardır. Sahte pırlanta ise durum tam tersi gerçekleşir. Sahte pırlantalar su yüzeyinde kalarak, hiçbir şekilde dibe doğru batmaz. Pırlantanızın gerçekliğini bu basit yöntemle anlayabilirsiniz!

Pırlanta Hasar Yöntemi Nedir?

Orijinal düzeydeki pırlantalar dayanıklı taşlar olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla hiçbir hasardan etkilenmez. Kırılma, çizilme gibi etmenlere karşı yüksek dirence sahip taşlar olarak dikkatleri üzerine çeker. Ancak sahte pırlantaların böyle bir koruyuculuğu bulunmuyor. Sahte özelliklere sahip pırlanta kolaylıkla çizilerek darbeler alır. Pırlantanızın orijinalliğini bu basit yöntem ile kolayca anlayabilirsiniz.

Yansıma Yöntemiyle Gerçeği Anlayın!

Pırlantanızın orijinalliğini keşfetmek için kullanacağınız bir başka yöntem de yansıma yöntemidir. Orijinal pırlantalar gri renklerdedir. Gri pırlantanın ana rengi olarak bilinir. Pırlantanızı ışığa doğru yaklaştırdığınızda yansıma birçok farklı renk ile karşılaşıyorsanız, pırlantanız sahtedir. Orijinal bir pırlantada tek bir renk bulunur oda gridir. Gri dışında ortaya çıkan renklerin hepsi pırlantanızın sahte olduğunun kanıtıdır.
Pırlantanız gerçek olup olmadığını yukarıdaki yöntemleri deneyimleyerek kolaylıkla anlayabilirsiniz. Orijinal kalitede bir pırlanta daha ilk görüşte kendisini belli eder. Ortaya saçtığı parlaklık üst düzey boyutlardadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.