popup.jpg (274 KB)

Pırlanta Topaz Yüzük Nedir?

29 Eylül 2022
Pırlanta Topaz Yüzük Nedir?

Elmas madeni ile neredeyse aynı ağırlıklara sahip topaz, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan nadir ve değerli taşlar arasındadır. Topaz taşına ek olarak pırlanta dokunuşlarıyla oluşturulan yüzük modelleri pırlanta topaz olarak adlandırılır. Parlaklığı neredeyse elmas kadar kusursuz olan ve ışığı iyi bir şekilde yansıtan topaz, üzerinde yer aldığı tasarımlara görkemli bir güzellik kazandırır. Güneş ışığı altında etkileyici renkler ortaya çıkaran bu özel taş, mücevher sektöründe, yüzük küpe ve kolye gibi temel parçalar başta olmak üzere birçok modelde kullanılabilmektedir. Pırlanta ile bir arada bulunduğu tasarımlarda, farklı renkli ışık oluşumu sağlayan özel yapısı ile yüzük modeline renk ve enerji katar. Pırlanta topaz yüzük modelleri, görkemli görüntüsüne nazaran oldukça bütçe dostu fiyatlara sahip olabilmeleri nedeniyle de yoğun talep görmektedir.

Pırlanta Topaz Yüzük Nasıl Kombinlenir?

Pırlanta topaz yüzük modelleri genel olarak pırlanta yüzük tasarımlarına benzer yapıdadır. Değerli taş uzmanları ya da mücevher sanatçıları tarafından topaz ve pırlanta kolaylıkla ayrıştırılabilse de kullanıcılar tarafından aradaki farkı anlamak her zaman kolay olmayabilir. İki taşın bu benzerliği, pırlanta topaz yüzük ile yapılacak kombinlerde oldukça geniş bir yelpazeden seçim yapma fırsatı verir. Pırlanta topaz yüzük ile hem pırlanta hem de topaz içeren parçalar bir arada uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Ancak yine de pırlanta topaz yüzük modelleri ile kombin yapılacaksa dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur.

Topaz taşı, doğal yapısı gereği beyaz rengin yanı sıra gri, mavi, kırmızı ya da kahverengi gibi renklere sahip olabilir. Eğer pırlanta topaz yüzük üzerinde kullanılan topaz, renkli bir yapıya sahipse kombin oluşturulurken renkli taşlı yüzük, kolye ya da küpe modelleri kombin içerisinde rahatlıkla kullanılabilir. Ancak yine de bu renkli taşların topaz taşı ile uyum göstermesine gayret edilmelidir. Pırlanta topaz yüzük modelleri üzerinde yer alan pırlanta kesimlerinin, tercih edilen tüm diğer takılarda da aynı formda olması, bütünlük sağlanması açısından önemlidir. Aynı şekilde topaz kesiminin de diğer seçimleriniz ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Pırlanta Topaz Yüzük Fiyat Skalası Nasıldır?

Pırlanta topaz yüzük fiyatları, tasarım üzerinde kullanılan pırlanta ya da pırlantaların karat toplamlarının yanı sıra, topaz kesim ve büyüklüğüne, modelin tasarım özelliklerine ve kullanılan işçilik ve aksesuar maliyetlerine göre belirlenir. Pırlanta topaz yüzük modelleri genel olarak aynı tasarıma sahip olan ve sadece pırlanta kullanılan modellere göre çok daha uygun fiyatlara sahip olabilmektedir. Uygun fiyatlı pırlanta topaz yüzük modelleri, gündelik kullanım ya da hediyelik amacıyla tercih edilebilirken, evlilik teklifi için pırlanta topaz yüzük modelleri tercih edilmesi de mümkündür. Baget kesim topaz kullanılan ve çok sayıda pırlanta taş ve işçiliğe sahip modeller diğer modellere nazaran daha farklı fiyatlara sahip olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.