popup.jpg (274 KB)

Tamtur Yüzük Nedir?

24 Ekim 2022
Tamtur Yüzük Nedir?

Tamtur yüzük, kadın mücevher dünyasında en çok tercih edilen pırlanta yüzük modellerinden biridir. Pırlanta tamtur tasarımlarında, tasarım üzerinde yüzey boyunca sıralanan pırlanta taşlar yer alır. Tasarım özelliklerine bağlı olarak bu taşlar aynı karat değerlerinde ya da farklı karat değerlerinde olabilir. Sıralı pırlanta taşların aralıkları ve konumlandırmaları yine tasarım özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Tamtur pırlanta yüzük, tüm yüzük boyunca yer alan taşlar nedeniyle neredeyse tüm açılardan ışıltı veren etkileyici bir tasarımdır. Bu nedenle, özellikle özel günler başta olmak üzere, gündelik hayatta, iş yaşamında ya da hediye alternatifi olarak sıklıkla tercih edilir.

Tamtur Yüzük Fiyatları Nelerdir?

Tamtur yüzük fiyatları, tasarım özelliklerine ve kullanılan pırlanta karat değerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Tamtur yüzük üzerinde kullanılan tüm değerli taşların toplam karat değeri genel olarak ürün fiyatı üzerinde en çok etkisi olan özelliktir. Ancak elbette ki aynı karat değerinde farklı tasarımların, tasarım özellikleri ve işçilik özellikleri nedeniyle farklı fiyatlandırılması da mümkün olabilmektedir.

Tamtur Yüzük Nasıl Kombinlenir?

Pırlanta tamtur yüzük, tek başına ya da farklı yüzük modelleri ile aynı parmak ya da elde kolaylıkla kombinlenebilmektedir. Ancak bu kombini oluştururken, bütünlüğü yakalamak açısından bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Pırlanta tamtur yüzük, alyans ya da tektaş ile aynı parmakta kullanılacaksa, mümkün olduğunca aynı renk altından üretilmiş olmasına dikkat edilmeli
Tektaş ile bir arada kullanılan tamtur pırlanta yüzük modelinin mümkünse aynı değilse benzer kesimlerde değerli taş içermesine özen gösterilmeli
Tamtur yüzük ile aynı elde kullanılacak alyans ve yüzükler için tasarım açısından benzerlik gösteren parçalar arasından seçim yapılmalı
Kombin içerisinde pırlanta tamtur yüzük ön plana çıkarılmak isteniyorsa, kullanılan diğer parçaların mümkün olduğunca taşsız modeller arasından seçildiğinden emin olunmalıdır.

Tamtur Yüzük Nasıl Seçilir?

Tamtur yüzük seçilirken, kişisel zevkler, beğeniler, kullanım sıklığı ve amacı göz önüne alınmalıdır. Gündelik olarak kullanılmak üzere pırlanta tamtur yüzük seçilecekse mümkün olduğunca hafif modeller arasından minimal çizgilere sahip modeller tercih edilebilir. Daha çok özel günlerde kullanılacak ya da sevgiliye hediye edilebilecek pırlanta tamtur yüzük modelleri için ise büyük karat değerlerine sahip parçalar tercihler arasında daha ön plana alınabilir. Yüzük üzerinde yer alan taşların kesim özellikleri ve renkleri de tamtur yüzük seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Tüm bu önemli bilgiler, pırlanta sertifikası üzerinde yer almaktadır. Seçim esnasında, iki farklı model arasında kalındığında, ürün ve pırlanta sertifikası üzerinde yer alan bu teknik detaylar da seçime yardımcı olabilir. Aynı karat değerinde iki yüzük arasında, daha büyük ve daha az sayıda pırlanta içeren modelin, taş yönünden daha kıymetli olacağı akıldan çıkarılmamalıdır. Tamtur yüzük seçerken, bütçe sınırlarının içerisinde kalan, kişinin beğenilerine hitap eden, garantili ve sertifikalı ürünler arasından seçim yapmak ve bu alışverişlerde köklü, tanınır, güvenilir firmaları tercih etmek önemlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.