popup.jpg (274 KB)

Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

13 Ekim 2021
Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Tektaş pırlanta yüzükler evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi. Tarih nasıl ki milattan önce ve milattan sonra olarak ikiye ayrılıyorsa ilişkiler de evlilik teklifinden önce ve sonra olarak ikiye ayrılıyor. İki dönemin de farklı heyecanları, ayrı güzellikleri var elbette ama konu tektaşa kadar geldiyse en büyük heyecanlar burada başlıyor. Evlenme teklifi sırasında tektaş yüzük hediye etmek ve bu yüzüğü doğru parmağa takmak aslında yıllardır süregelen bir adetimiz. Son derece zarif tasarlanmış pırlanta tektaş yüzükler her parmakta harika görünse de yüzüğü doğru parmağa takmak geleneklerini önemseyenler için oldukça önemli. Peki bu yüzük hangi parmağa takılır? Aslında hangi elimiz bizim için doğru olan?
Tektaş yüzüğün doğru parmağı adından da anlaşılabileceği gibi yüzük parmağıdır. Etkileyici taşları ve yüklendiği eşsiz anlamlarıyla bu tektaş pırlanta yüzükler evlilik teklifi sırasında sağ elin yüzük parmağına takılır. Sağ ele takılmasının altında bir anlam yatıyor mu diye merak edebilirsiniz. Aslında evet tektaş yüzükleri farklı ellere takmak farklı anlamlar taşımaktır.

TEKTAŞ YÜZÜK HANGİ ELE TAKILIR?

Tektaş yüzüğünü almış hangi ele takacağını araştıranları buraya alalım. Tektaş yüzüklerin yüzük parmağında durması gerektiğini daha önce söylemiştik. Şimdi sıra hangi elimizdeki yüzük parmağının doğru olduğunu seçmeye geldi.
Tektaş pırlanta yüzükler ilk etapta sağ elin yüzük parmağına takılır. Bu sizin nişanlı olduğunuzu göstermektedir. Yüzüğün el değiştirdiği asıl etap ise evliliktir. Sağ elin yüzük parmağından sol elin yüzük parmağına geçen yüzük sizin evlendiğinizi gösterir. Yani nikahtan sonra yapılacaklar listenize bu maddeyi de ekleyebilirsiniz.
Eşinizle mutlu olduktan sonra aslında yüzüğünüzü hangi parmakta taşıdığınız çok da bir önem arz etmiyor. Bu eski zamanlara dayanan ve hala yaşatılmaya çalışılan bir gelenek aslında. O zamanlarda kadının evli olup olmadığını anlamak için kadının parmağına bakılırmış. Kısaca akrabaların bu dedikoduları öğrenme yeri sosyal medya değil nişanlı kadının elleriymiş. Günümüzde kadınlar özellikle de çalışırken elini sık kullananlar, yüzü takmak için daha az kullandıkları eli tercih ediyor. Bu gelenek şimdilerde de hala büyüklerimiz tarafından biliniyor ve yaşatılmak isteniyor. Ama son karar elbette ki sizin.

TEKTAŞ PIRLANTAYI TAŞIMAK KADAR SEÇMEK DE ÖNEMLİ

Şık ve zarif bir pırlanta tektaş yüzüğe sahip olmak istiyor ama her seferinde binlerce tektaş yüzük modelleri arasında kayboluyor olabilirsiniz. Tektaş yüzük alırken bilmeniz gereken bazı püf noktalar var. Bir tektaş satın alırken;

  • Yüzük ölçünüzü bilmelisiniz.
  • Pırlanta mı yoksa renkli taş yüzük mü istediğinize karar vermelisiniz.
  • Küçük ve kullanımı kolay bir taşla mı yoksa büyük ve gösterişli bir taşla mı rahat edeceğinize karar vermelisiniz.
  • Bunun için ayıracağınız bütçe sınırlarını belirlemelisiniz.
  • Ve son olarak yüzüğünüzü çok sevip her gün parmağınızda taşıyacağınızdan emin olmalısınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.