popup.jpg (274 KB)

Yarımtur Yüzük Nedir?

17 Ağustos 2022
Yarımtur Yüzük Nedir?

Yarımtur pırlanta yüzük, pırlanta işlemelerinin yüzük halkasının sadece bir yarısında yer aldığı, diğer yarısında işlemeli ya da sade olarak altın tasarımın devam ettiği yüzük modelleridir. Pırlanta yarımtur yüzük üzerinde montür ve taşların yer aldığı yarım ay, yüzüğün görselliği yüksek ana kısmını oluşturur. Bu alanda yer alan değerli taşların yapı, çeşit ya da adedi, tasarımlar arasında farklılık gösterebilir.

Yarımtur pırlanta yüzük, tek bir taş yerinde birden fazla taş kullanılan modellerdendir. Genel olarak taş işlemeleri bir sıra halinde yüzüğün yarısı uzunluğunda devam eder. Bu modeller üzerinde, tasarım özelliklerine bağlı olarak pırlantanın yanı sıra, zümrüt, yakut ya da elmas gibi farklı değerli taşlar da yer alabilir. Renkli taşlı pırlanta yarımtur yüzük ya da beştaş pırlanta yüzük gibi farklı modeller yine yarımtur pırlanta yüzük kategorisi altında değerlendirilebilir.

Yarımtur Yüzük Nasıl Kombinlenir?

Genel olarak yarımtur pırlanta yüzük modelleri, tek başına da oldukça şık görünüme sahip modellerdendir. Bu nedenle, uygun kolye ve aksesuarların yanında, parmakta tek yüzük olarak da kullanılabilirler. Ayrıca, pırlanta yarımtur yüzük çeşitleri, farklı yüzük modelleri ile bir arada da kullanıma oldukça uygundur. Alyans arkasında ya da alyans ile farklı parmaklarda kullanılarak görünüme ışıltı katması sağlanabilir. Alyans arkasında kullanılan yarımtur pırlanta yüzük, alyansın bir nevi tamamlayıcısı olacaktır. Bu nedenle; alyans ile benzer kalınlıklara sahip olmasına, mümkünse aynı renk altın kullanılan modellerden seçilmiş olmasına, montür yapısının alyans çizgilerini desteklemesine ya da yansıtmasına özen gösterilmelidir. Yarımtur pırlanta yüzük, yüzük parmağı ya da orta parmakta kullanılabilir.

Yarımtur Pırlanta Yüzük Fiyatları Nedir?

Pırlanta yarımtur yüzük fiyatı belirlenirken, kullanılan altın gramından, kullanılan pırlantaların toplam karat değerine, montür özelliklerinden tasarım farklılık ve inceliklerine kadar birçok etmene dikkat edilir. Elbette fiyat üzerinde en büyük etkiye sahip unsur pırlantanın karat değeri olacaktır. Yüksek karat değerine sahip sıralı pırlanta işlemesi ile oluşturulan yarımtur pırlanta yüzük, daha düşük karat değerine sahip modellere nazaran daha yüksek fiyatlandırmalara sahip olabilir.

Yarımtur pırlanta yüzük fiyatı üzerinde etkisi büyük olan bir diğer etmen ise tasarım özellikleri ve işçilik oranıdır. Yüksek işçilik gerektiren yeni sezon yarımtur yüzük fiyatları, sezon dışı ürünlere ya da sade tasarımlara kıyasla daha farklı fiyatlandırmalara sahip olabilir. En ucuz pırlanta yarımtur yüzük fiyatı için düşük karat değerine sahip pırlantaların yer aldığı ürünler için araştırma yapılmalıdır. Toplam karat değeri aynı olsa bile, modeller arasında fiyat farkı oluşması da, tasarım farklılıkları, pırlanta renk ve berraklık özellikleri, işçilik oranları göz önüne alındığında, son derece normaldir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.